FAQ

Jak założyć konto w mBanku?

Ścieżka tradycyjna

Złóż wniosek przez internet - umowę o prowadzenie rachunku dostarczy Ci kurier lub możesz ją podpisać w punkcie naziemnym mBanku. Po podpisaniu umowy otrzymasz pakiet aktywacyjny.

W ciągu 3 dni roboczych otrzymasz wiadomość e-mail / sms o pełnej aktywacji konta. Aby dokończyć aktywację konta, postępuj zgodnie z instrukcją w pakiecie aktywacyjnym:

  • ustal nowe hasło i zapamiętaj je, aby zalogować się do serwisu transakcyjnego
  • ustal nowy telekod i zapamiętaj go - będzie Ci potrzebny przy kontakcie z mBankiem przez mLinię

Ścieżka online

Złóż wniosek przez internet - zaznaczając elektroniczny sposób podpisania umowy. Wprowadź numer rachunku w innym banku, którego jesteś posiadaczem. Podczas składania wniosku, na podany przez Ciebie numer telefonu otrzymasz czterocyfrowy kod smsowy, wprowadź go w odpowiednie pole we wniosku.

W ciągu kilku minut po złożeniu wniosku otrzymasz na podany adres mailowy numer nowo otwartego rachunku w mBanku. Jest to twój docelowy numer konta bankowego, prosimy jednak abyś do momentu pełnej aktywacji nie podawał go osobom trzecim.

W celu potwierdzenia umowy z mBankiem dokonaj przelewu na numer rachunku, który otrzymasz drogą mailową. Przelew musi nastąpić z konta, które posiadasz w innym banku i którego numer podałeś we wniosku. Przed wysłaniem przelewu upewnij się, że Twoje dane, które podałeś w poprzednim Banku zgadzają się z tymi, które wpisałeś we wniosku o otwarcie rachunku osobistego. Wykonanie przelewu jest jednoznaczne z akceptacją umowy.

W ciągu 24 godzin od otrzymania przelewu nastąpi weryfikacja Twoich danych. Po otrzymaniu poprawnego przelewu, Bank wyśle Ci smsa z tymczasowym numerem identyfikacyjnym i hasłem. Zmień je podczas pierwszego logowania.

Czy konto w mBanku jest na pewno darmowe?

Opłaty mogą być naliczane za korzystanie z karty debetowej tylko jeśli nie zostanie nią wykonana minimalna kwota transakcji w miesiącu kalendarzowym i w przypadku korzystania z płatnych usług według taryfy prowizji i opłat mBanku.

Aby mieć konto w mBanku za darmo bez żadnych warunków można w każdej chwili zrezygnować z karty debetowej wydawanej do rachunku poprzez jej zastrzeżenie po zalogowaniu się w serwisie transakcyjnym mBanku.